Дубълът на Пирин с първа точка в Трета лига

0

Младият отбор на Пирин II спечели първата си точка в първенството на югозападната Трета лига. Футболистите на Радослав Бачев завършиха 2:2 при гостуването на Левски (Чепинци) от 3-ия кръг на първенството, като на два пъти повеждаха в резултата.

Резултатът бе открит в 13-ата минута от Радослав Чергарски, който засече центриране на Слави Андонов от ъглов удар. Девет минути по-късно Мариян Вангелов бе изведен с хубав пас сам срещу вратаря, но стреля в тялото на стража. В 24-та минута Асен Либяховски шутира по земя покрай вратата след пас на Антон Костадинов.

Две минути преди края на полувремето Мариян Вангелов стреля с глава покрай вратата. Секунди по-късно Либяховски шутира опасно отдалеч, но топката мина над вратата.

Първите петнайсет минути на втората част преминаха равностойно, а в 60-ата минута домакините изравниха резултата след шут на капитана Иван Милков.

В 68-ата минута „орлета“ отново поведоха в резултата. Костадинов обърна хубаво атаката към включилият се напред по десния фланг Христо Петров, който центрира към Мариян Вангелов и той прати топката в мрежата с отмерен удар.Шест минути по-късно Даниел Колев отново изравни резултата.В 80-ата минута Костадинов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата.

В следващия кръг Пирин приема Вихрен (Сандански). Мачът е в събота, 21 август, от 18:00 ч. на стадион “Мусала” в град Рила.