Дубълът на Лудогорец отнесе този на Етър

0
Снимка: etarvt.bg

Вторият отбор на „Етър“ отстъпи с 0:5 на дублиращия тим на „Лудогорец“ в контрола на изкуствения терен „Трифон Иванов“. Намиращият се сред лидерите във Втора лига състав на гостите логично имаше превес, но етърци по традиция играха открит футбол и също имаха възможности.

Още в 6-ата минута Петър Георгиев завърши с точен удар атака отляво на гостите – 0:1. За „виолетовите“ пък Златин Боянов излезе сам срещу вратаря, но не успя. Две минути преди почивката центриране отдясно бе оползотворено от Владислав Найденов за 0:2.

Втората част започна с удар на Борислав Марков от средна дистанция, уловен от вратаря, а малко след това Калоян Ненчев стреля покрай гредата. В 60-ата минута капитанът на „Лудогорец-2“ Хюсеин Кельовлуев засече центриране отляво за 0:3. Останалите два гола за гостите паднаха в рамките на една минута – в 73-ата по идентичен начин Кельовлуев вкара след центриране отляво, а още в следващата атака Йоан Йорданов се откъсна срещу вратаря Ангел Мартинов и направи резултата 0:5. Десет минути преди края Христо Марков завърши рейд отдясно с удар, уловен от вратаря на „Лудогорец-2“.

Следващата проверка на „виолетовите“ е в неделя, когато от 14:00 ч. приемат „Черноломец“ (Попово).