Дубълът на Левски с инфарктна победа над Кюстендил (ВИДЕО)

0
levski 2 dubal

Дублиращият Левски победи Кюстендил. В мач от XIX кръг на Трета лига – Югозапад „сините“ се наложиха като домакини с 3:2.

„Сините“ поведоха с гол на Георги Атанасов в 6-та минута, но гостите успяха да изравнят след половин час игра чрез Константин Йорданов. Калоян Петков отново изведе „Левски“ напред в 42-та минута. Футболистите на „Кюстендил“ отново стигнаха до равенство в 59-та минута с попадение на Димитър Терзийски.

Истинска драма настъпи в самия край на мача. В 85-та минута вратарят на „сините“ Даниел Стефанов спаси дузпа, бита от Евгени Зюмбулев. В добавеното време на срещата пък Никола Бандев донесе победата на „сините“ с точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Воденият от треньора Христо Арангелов отбор ще зимува на дванадесето място в класирането с 23 точки.

„Левски II“: 1. Даниел Стефанов, 2. Янислав Дерлоков, 3. Георги Русинов, 4. Адриан Видинов, 5. Слави Чакъров, 6. Никола Бандев, 7. Дейвид Михалев (к), 8. Александър Божилов (75 – 15. Милорад Игнатов), 9. Георги Атанасов, 10. Кристиян Йовов (38 – 14. Калоян Петков), 11. Виктор Добрев (55 – 16. Кристиан Красимиров).