0
pomorie pirin 4
-
-

Дублиращият отбор на Етър допусна първа пролетна загуба, при това – в един от най-важните си мачове. Младите „боляри“ гостуваха в Дряново на последния в класирането Локомотив, като при победа можеха да направят солидна преднина от 9 т. пред съперника. Етърци обаче загубиха с 1:0, като разочароваха с играта си.

Мачът се игра на отлично подготвен терен, пред многобройна публика и идеално за футбол време. Още в 8-ата минута Константин Йорданов стреля, но вратарят Христо Иванов улови. В 18-ата минута обаче дряновци стигнаха до гол, който се оказа единствен в мача. При една контра Николай Банов изведе Константин Йорданов сам отдясно, той напредна и с удар под плонжа на вратаря вкара за 1:0.

Етърци трудно създаваха положения. Най-доброто бе в 31-ата минута след рейд на Кристиян Кънчев в наказателното поле и удар на Иван Петков, който вратарят Монин успя да спаси. Силен удар от движение на Калоян Ненчев пък мина встрани от вратата.