Дубълът на Етър загуби спечелен мач срещу Левски

0

Дублиращият отбор на „Етър“ загуби почти спечелен мач при гостуването си на „Левски-2007“. Младите „боляри“ водеха с 1:2 до 80-ата минута, пропуснаха в чисти ситуации да решат двубоя с трети гол, а накрая отстъпиха с 3:2.

Домакините първи поведоха преди почивката след грешка на младия вратар Теодор Иванов, като топката му бе отнета от Венцислав Миленов и стана 1:0. Малко след това обаче етърци изравниха. След центриране от корнер топката срещна гредата и Александър Гугучков я вкара в мрежата – 1:1. Равенството се запази до 71-ата минута, когато Калоян Ненчев вкара красив гол за 1:2.

„Виолетовите“ продължиха да атакуват и четири минути по-късно Гугучков излезе сам срещу вратаря, но ударът му прехвърли и вратата. В 78-ата минута и Ненчев можеше да реши мача окончателно, но ударът му с глава срещна гредата.

Домакините от „Левски-2007“ успяха да изравнят в 80-ата минута след изпълнение на фаул от опитния Ивайло Раденцов. Пет минути по-късно след центриране и удар с глава отново на Венцислав Миленов те обърнаха резултата до 3:2. Младите етърци можеха да си върнат поне точката, но в последната минута изстрел на Ивелин Иванов с глава бе спасен от вратаря.