Дубълът на Етър загуби неприятно от Черноломец с голове на бивши етърци

0

Дублиращият тим на „Етър“ загуби с 1:4 контролата си срещу „Черноломец“ (Попово), играна във Велико Търново. Всичките голове за гостите, които са в челната тройка на Североизточната Трета лига, вкараха бивши футболисти на „Етър“ – Тихомир Кънев, Динко Дерменджиев и Беадир Беадиров (два).

Първата по-чиста възможност беше за „виолетовите“, когато Даниел-Виктор Кънчев от фаул нацели сглобката на гредите. Малко след това обаче таранът на гостите Тихомир Кънев след центриране насочи с глава топката под сглобката – 0:1. До почивката падна още едно попадение – след грешка в защитата Беадир Беадиров удвои резултата.

По едно положение в началото на втората част имаха двата тима – удар на етърци бе уловен от вратаря, а изстрел на гостите мина до гредата. В 51-ата минута Динко Дерменджиев бе изведен срещу вратаря Петков и стреля в ъгъла за 0:3. Играчите на Николай Катъров можеха да намалят в 62-ата минута, когато трима изскочиха срещу вратата, но Мартин Ангелов стреля във вратаря.

Девет минути преди края хубаво центриране отляво бе засечено от Беадир Беадиров – 0:4. В 83-ата минута Мартин Ангелов навлезе в пеналта и бе съборен от Дерменджиев. Реферът Александър Марков отсъди дузпа, която Даниел-Виктор Кънчев с хубав удар в левия ъгъл превърна в 1:4. До края „Черноломец“ имаше още една възможност, но ударът на Дерменджиев бе спасен от вратаря Пресиян Петков.

В първия кръг на пролетния полусезон в Северозападната Трета лига етърци почиват, затова в неделя ще изиграят и последната си контрола от подготовката – като гости на „Дунав“ (Русе).