Дубълът на Етър вкара 5 в първото си домакинство

0
-
-

Убедително 5:2 записа дублиращият отбор на „Етър” в първото си домакинство от сезона в елитната областна група. След като стартираха с 4:1 като гости над „Недан”, днес възпитаниците на треньора Марин Стефанов удариха с 5:2 „Изгрев-93” (Царевец) на стадион „Христо Ботев” в Дебелец и оглавиха класирането. По два гола за победата вкараха Димитър Байдаков и Стивън Манолов, а един добави Димитър Митев.

Мачът започна с бърз изненадващ гост за гостите, които също имаха доста млади момчета от свищовската школа. Във 2-ата минута след центриране от фаул последва разбъркване и Петър Ботев отблизо вкара за 0:1. Отговорът беше светкавичен. В 4-ата минута Байдаков насочи топката с глава и Стивън Манолов я прати в мрежата за 1:1. След още 4 минути Димитър Байдаков проби отляво и пробва центриране, но топката влетя директно в мрежата за 2:1.

До почивката „виолетовите” диктуваха тотално събитията. В 20-ата минута след поредното центриране на Байдаков отляво Димитър Митев овладя топката и я прати в мрежата – 3:1. Малко след това с хубав удар от въздуха Стивън Манолов покачи на 4:1. При една от редките си атаки гостите върнаха още един гол. Пламен Петров стреля от фаул, слънцето попречи на опитния вратар Иван Георгиев да се намеси добре и Цветомир Блажев довкара топката за 4:2.

На почивката Марин Стефанов направи 4 смени и през втората част двата отбора редуваха атаки към двамата вратари. Все пак в 68-ата минута отново Димитър Байдаков изпревари стража Апостолов и се разписа – 5:2. До края публиката видя атаки и опасни удари към двете врати, но резултатът остана непроменен. В следващия кръг на 22 септември от 17 ч. „Етър-2” гостува на „Чумерна” в Елена.

„Етър”: Ив. Георгиев, Юл. Райков, Д. Цонев, В. Тонков, Т. Райков, Д. Пенев, Б. Марков, Ст. Манолов, Кр. Кънчев, Д. Байдаков, Д. Митев (А. Харалампиев, Н. Лазаров, Ем Спасов, Кр. Иванов, М. Балъков).

„Изгрев-93”: Апостолов, Ботев, Петров, М. Иванов, Ченков, Манев, Спасов, Димитров, Колев, Блажев, М. Иванов (Д. Димитров, Ангелов, Славев, Кр. Димитров).