Дубълът на Етър със страхотна победа като гост на Вихър

0
etar 2 dubal
Снимка: etarvt.bg

Дублиращият отбор на „Етър“ постигна първата си победа в новото първенство на Северозападната Трета лига. Играчите на Стефан Ангелов взеха страхотен успех като гости на силния тим на „Вихър“ (Славяново), като спечелиха с 3:1.

Младите „боляри“ владееха играта през целия мач и заслужено се поздравиха с трите точки. Калоян Ненчев откри резултата, като прехвърли славяновския вратар за 0:1. Само след пет минути обаче домакините изравниха след грешка на етърци. От тъч в тяхна полза последва контраатака, с която „Вихър“ възстанови равенството.

До почивката обаче „Етър“ си върна преднината, след като Светломир Събев от пряк свободен удар прати топката в мрежата – 1:2. През втората част домакините се поизмориха, а „виолетовите“ владееха играта. Така се стигна и до третото попадение, което окончателно реши мача – Калоян Ненчев от фланга направи хубаво подаване и Радостиан Димитров се разписа за 1:3. Веднага след това отново той можеше да вкара и четвърти гол, като излезе сам срещу вратаря, но потърси прехвърлящ удар.

„Направихме силен мач, премина изцяло под наша диктовка. Неопитността компенсирахме с голямо желание и агресия. Доволен съм, важно беше да вземем този мач, след като и срещу „Локо“ (Мз) направихме силно второ полувреме“, коментира старши треньорът Стефан Ангелов.

След този успех етърци делят 4-9 място в класирането с 3 т., а в следващия кръг приемат „Партизан“ (Червен бряг).

„Етър II“: Христо Иванов, Светломир Събев, Север Алиев, Росен Върбишки, Радостиан Димитров, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Димитър Колев, Калоян Калчев, Александър Краев, Калоян Ненчев.