Дубълът на Етър с втора поредна победа

0
etar 2 dubal
Снимка: etarvt.bg

Втора поредна победа грабна дублиращият отбор на Етър в Северозападната Трета лига. След успеха с 2:1 в Славяново, днес играчите на Стефан Ангелов победиха у дома с 2:1 и Партизан (Червен бряг), съобщава сайтът на Етър.

Младите „боляри“ имаха превес почти през цялото време и разликата в головете можеше да е още по-голяма. „Етър“ откри още в 5-ата минута, когато след центриране от корнер Радостиан Димитров с глава прати топката в мрежата. До почивката „виолетовите“ можеха да вкарат поне още три гола, а веднъж топката срещна и гредата след удар на Калоян Ненчев.

Опитният тим на гостите обаче издебна една грешка и в 40-ата минута чрез Любомир Иванов изравни за 1:1. И през втората част почти всички ситуации бяха пред вратата на гостите. В 48-ата минута удар на Радостиан Димитров мина над напречната греда. Шест минути по-късно след грешка на гостите Атанас Атанасов овладя топката и стреля опасно, но вратарят Димитър Стоименов успя да извади топката в корнер.

Победното попадение падна в 59-ата минута. Атака, започната от Александър Краев продължи с центриране на Калоян Калчев и отблизо таранът Калоян Ненчев стреля неспасяемо за 2:1. В 79-ата минута Павел Иванов навлезе в наказателното поле на скорост и бе съборен, но дузпа не последва, въпреки претенциите на етърци. Пет минути преди края капитанът Георги Иванов видя излезлия напред вратар и технично го прехвърли, но топката мина до гредата.

„Етър“ има вече 6 точки от три мача и е в първата част на класирането, а в следващия кръг на 2 септември гостува на водача „Янтра“ (Полски Тръмбеш), който води с пълен актив от 9 точки.

Вихрен с драматична победа в Симитли,буря прекъсна мача(СНИМКИ)