Дубълът на Етър с важна победа, отлепи от дъното

0

Дублиращият отбор на „Етър“ взе заслужен успех с 3:1 срещу „Локомотив“ (Дряново) в здрав и мъжки мач. Успехът измъкна етърци от последното място и те изпревариха „Академик“ и „Ювентус“ (Малчика), при това имат и мач по-малко от свищовлии.

Младите „боляри“ започнаха напористо и още в началото поведоха. В 9-ата минута Христо Марков пусна диагонален пас на Исмаил Ибрямов, който центрира и намиращият се на задна греда непокрит Росен Върбишки вкара за 1:0. Пет минути по-късно „виолетовите“ нацелиха и гредата чрез Ерик Костов. В 28-ата минута Север Алиев даде извеждащ пас на Христо Марков, чийто удар бе спасен от вратаря. Нова хубава атака имаше в 37-ата минута, която донесе и второто попадение – Ивалин Петков намери Христо Марков, който свали топката на Кристиян Димитров и той я прати в мрежата.

Дряновци не се предадоха и след почивката активно потърсиха промяна. Константин Йорданов в 58-ата минута върна едно попадение и интригата в мача. Етърци обаче заложиха на контри, които бяха много опасни. В 71-ата минута след удар на Христо Марков и рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението му Ивелин Иванов със задна ножица прати топката край вратата. Точка на спора сложи Ерик Костов в 75-ата минута, когато получи пред вратата чудесен пас от Христо Марков след бърз пробив по десния фланг – 3:1.

И до края обаче здравата битка продължи. В 80-ата минута гостите от „Локомотив“ (Дряново) нацелиха напречната греда. Малко след това Илиян Тосунов направи груб фаул, но получи само жълт картон. „Виолетовите“ по чудо не вкараха и четвърти гол – в 83-ата минута Христо Марков напредна на скорост сам от центъра срещу вратаря, но не успя да нанесе решаващия удар, а в самия край след центриране Ивелин Иванов насочи с глава топката под гредата, но вратарят Ивайло Петков успя да извади в корнер.

Мачът бе изгледан и от старши треньора на “виолетовите” Веселин Великов.

„Етър“: Пресиян Петков, Денислав Георгиев, Ерик Костов, Александър Гугучков, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Кристиян Димитров, Север Алиев, Христо Марков, Росен Върбишки (Васко Първанов, Златин Боянов, Калоян Ненчев, Кенан Юмеров, Мартин Ангелов).

Дубълът на Ботев (Пд) се провали срещу Септември (Симитли)