Дубълът на Етър с важна победа над Севлиево

0
etar 2 1

Дублиращият тим на „Етър“ спечели с 3:2 над коравия отбор на „Севлиево“ и се измъкна от последното място, което очевидно не му приляга. Младите „боляри“ изиграха един от най-добрите си мачове тази пролет и спечелиха заслужено. Поради контузия не игра опитният таран Иван Петков, но съотборниците му показаха качества и нанизаха три гола.

Началото бе устремно за етърци, които до 15-ата минута вече водеха с 2:0. Още в 5-ата Север Алиев центрира и Кристиян Кънчев стреля неспасяемо в десния ъгъл – 1:0. Десет минути по-късно отново Алиев отляво намери Александър Гугучков, който преодоля вратаря и насочи топката за 2:0. „Болярите“ редяха атака след атака и Гугучков бе изведен на скорост, но вратарят го пресрещна и изби в тъч, а после удар на Кънчев бе уловен от стража. Силен удар на Север Алиев от дистанция пък мина над гредата.

Севлиевци постепенно засилиха атаките си и се наложи опитният Христо Иванов на два пъти да се намесва, като първо улови опасен удар, а после закова топката и след изстрел на Любомир Вачев. В 44-ата минута обаче Радостиан Димитров се откъсна опасно и стреля в ъгъла за 2:1, като върна интригата.

След почивката „Етър“ отново имаше ситуации – първо Атанас Атанасов отправи параболичен удар и бранител едва не си вкара автогол, като изби в корнер, а в 63-ата минута Калоян Ненчев видя излезлия напред вратар и стреля, но Христо Лалев успя да стигне до топката. Към края „Севлиево“ потърси активно изравняване и в 75-ата минута се наложи Христо Иванов с фантастично спасяване да вади в корнер. В 79-ата минута обаче след центриране отдясно отново Радостиан Димитров отблизо се разписа и попари домакините – 2:2.

„Болярите“ обаче показаха воля и в 83-ата минута Кристиян Кънчев се пребори в пеналта за топката, напредна и вкара за 3:2 за радост на съиграчите си и публиката. В добавеното време можеше да падне и четвърти гол – Ненчев отдясно изведе като по конец Денис Мартинов пред празната врата, но ударът му излезе в аут.

„Етър“ събра 18 т. и се изравни на 14-ото място с „Боруна“, като има и мач по-малко, а последни отново отидоха дряновци с 15 точки. В следващия кръг на 29 април „болярите“ гостуват в Славяново.

Първо в KOTASPORT : Вили Вуцов поема от утре нов отбор във Втора лига!