Дубълът на Етър с първа победа за годината, удари Пещера (Галата)

0
-
-

Първа победа за годината спечели дублиращият отбор на „Етър”. Възпитаниците на треньора Марин Стефанов биха с 3:1 „Пещера” (Галата) днес на терена до Спортното училище в качествен и коректен мач. Антониян Харалампиев откри резултата в началото, Юлиян Младенов изравни, а след почивката с два гола Калоян Ненчев донесе победата.

Домакините започнаха напористо и още при една от първите си атаки стигнаха до попадение. Велизар Тонков в 6-ата минута изведе Харалампиев и той вкара за 1:0. Гостите бързо стигнаха до изравнително попадение, като точен бе Юлиян Младенов в 22-ата минута. До почивката етърци пропуснаха 3-4 много добри възможности да отбележат втори гол, но веднага след нея логичното се случи.

Калоян Ненчев се отзова на стрелкова позиция и вкара за 2:1 в 49-ата минута. Страхотен шанс да направи аванса на тима си по-осезаем имаше Кристиян Кънчев, който с глава от два метра прати топката над напречната греда. Малко по-късно вратарят на „Пещера“ пък закова кълбото на голлинията при сериозно разбъркване, предизвикано от остро влизане по фланга.

СКАНДАЛ: Французин се сбил с головата машина на Етър! Томаш го разкара

Гостите от Галата, които играха много коректно, нито веднъж не застрашиха след почивката сериозно вратата на Иван Георгиев. Опитният вратар се намеси само в два-три случая, а най-опасният удар профуча край гредата. Четири минути преди края на мача Калоян Ненчев се разписа за втори път и оформи крайното 3:1.

Още пет контроли са планирали от „Етър-2” до края на подготовката. Най-вероятно на 29 януари те ще срещнат „Локомотив” (Г. Оряховица), а на 6 февруари играят с „Локомотив” (Дряново). На 10-и срещат „Павликени”, на 13-и – юношите до 19 години на „Национал” (София), а последната проверка е на 14 февруари (неделя) срещу „Шумен-2007” (Шумен). Пролетният полусезон в Северозападната Трета лига ще стартира на 21 февруари.