Дубълът на Етър с неприятна загуба в Славяново

0
etar 2 1

Дублиращият отбор на „Етър“ допусна нещастна загуба с 1:0 при гостуването си на четвъртия в класирането „Вихър“ (Славяново). Единственият гол падна в 68-ата минута след грешка на вратаря. За “виолетовите” не пази опитният Христо Иванов, а таранът Иван Петков бе сред резервите,пише „Велико Търново спорт“.

Двата отбора направиха равностоен мач почти без положения пред двете врати. Домакините не направиха нищо съществено в атака, докато „виолетовите“ бяха добре групирани и не им даваха никакви шансове.В 68-ата минута обаче една лека топка към вратаря Пресиян Петков, която защитникът му остави, не бе хваната и „Вихър“ стигна до единствения гол в мача. В края на срещата етърци можеха да изравнят, но пропуснаха чисто положение. От малкия пеналт Ивелин Иванов не успя да се разпише.

„Виолетовите“ остават предпоследни с 18 точки на три пред „Локомотив“ (Дряново), който също загуби с 1:0 в Малчика. Великотърновци са обаче с мач по-малко, като отложеният им двубой с „Локо“ (ГО) ще се играе вероятно на 17 май. До края на сезона им предстоят и мачове с „Партизан“ у дома на 6 май, „Ювентус“ (Малчика), „Боруна“, „Павликени“ и „Янтра“ (П. Тръмбеш).

Манолев разкри защо е пропаднала сделката за Пирин и заяви: Надяваме се да спасим лиценза!