Дубълът на Етър с класика срещу Локо Мездра

0
-
-

Дублиращият отбор на Етър разби с класическото 3:0 Локомотив (Мездра) в един от най-силните си мачове през сезона. Попаденията в динамичния, интересен и коректен двубой, в който не бе показан нито един картон вкараха Димитър Байдаков, Марио Балъков и Христо Марков.

Куп кадрови проблеми имаха домакините – поради наказания отсъстваха Харалампиев и Тонков, поради контузии – опитните Иван Георгиев и Димитър Цонев, като единственият по-опитен играч бе Байдаков. Гостите също имаха едва четири резерви на скамейката.

„Виолетовите” започнаха ударно и до 10-ата минута бяха създали 4 стопроцентови порожения, от които само едно донесе гол. Още в първата атака Христо Марков центрира отдясно и Юлиян Райков стреля с глава, но вратарят извади в корнер. Етър поведе в 4-ата минута, когато след центриране отляво Димитър Байдаков с глава завъртя топката, тя срещна страничния стълб и влезе в мрежата – 1:0.

Христо Марков в 9-ата минута излезе съвсем сам срещу вратаря, но би в него. Пак той минута по-късно напредна и вместо да пусне на свободния пред вратата Балъков, стреля сам, но Сайков спаси.

Марио Балъков после получи чудесен пас от Байдаков отдясно, но ударът му с глава също не донесе гол. Гостите от Мездра, водени от опитните Валдемар Стоянов и Милен Василев, имаха две ситуации. Пре едната Стоянов стреля с глава, но топката бе избита, а при другата ударът му бе спасен от младия вратар Пресиян Петков. Последва бърза контра и Байдаков излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен.

Така по чудо почивката дойде само при 1:0 за етърци. Още в 48-ата минута обаче племенникът на Краси Балъков – Марио Балъков, открадна топката и с техничен удар от малък ъгъл вкара за 2:0. Отново той бе изведен от Байдаков на отлична позиция, но би неточно, а в 75-ата минута Христо Марков отправи диагонален удар до гредата.

Гостите имаха още две ситуации, като първо Янков би във вратаря Петков, а хубав далечен удар на Гроздан Иванов мина над гредата. В 83-ата минута Байдаков напредна отдясно и намери прецизно пред вратата Христо Марков, който оформи крайното 3:0.