Дубълът на Етър с драматична победа над Дреновец

0

Драматична победа с 2:1 измъкна вторият отбор на „Етър“ срещу „Дреновец“ с гол в последната минута. „Виолетовите“ целия мач водиха с 1:0, бяха с човек повече на терена и бяха на път да изпуснат по наивен начин трите точки.

Началото бе за етърци, които имаха първа възможност в 12-ата минута. Мартин Ангелов напредна отдясно и вместо да намери Гугучков, стреля сам до гредата. Гостите постепенно изравниха играта и направиха два пропуска. Първо удар на Денис Димитров бе уловен от вратаря, а после пак той се откъсна сам срещу Ангел Мартинов, но топката се отклони от стража в корнер. За домакините Даниел-Виктор Кънчев в 30-ата минута от фаул стреля директно, но топката мина до гредата.

„Етър“ поведе в самия край на полувремето – Даниел-Виктор Кънчев бе изведен от Мартин Ангелов очи в очи с вратаря и технично го прехвърли за 1:0. Втори гол можеше да падне в 57-ата минута, когато Кристиян Димитров отляво намери Исмаил Ибрямов в чиста позиция, но диагоналният му удар не намери целта и мина до отсрещната греда.

Драмите започнаха в 62-ата минута, когато вратарят на гостите Юлиян Весков събори пред пеналта откъсналия се Мартин Ангелов и получи червен картон. От фаула Кристиян Димитров нацели напречната греда. С човек повече „виолетовите“ наложиха превес и на няколко пъти имаха стопроцентови възможности да решат мача с второ попадение.

Александър Гугучков в 66-ата минута напредна на скорост отдясно, излъга и излезлия резервен вратар, но от малък ъгъл не успя да вкара. В 81-ата минута отново Гугучков с глава стреля опасно в долния ъгъл, но стражът успя да извади топката в корнер.

И когато мачът отиваше към минимална, но логична победа, в 87-ата минута „Дреновец“ успя да изравни. След центриране Цвети Неделчев остана непокрит и прати топката в напречната греда и оттам в мрежата – 1:1. Мачът стана двуостър. В последната минута етърци стигнаха до фаул – Ерик Костов центрира отдясно, вратарят Трифон Соколов изпусна топката и отблизо Александър Гугучков я прати в мрежата – 2:1, попадайки в прегръдките на съотборниците си. Но и това не бе всичко – в самия край на 4-минутното добавено време Ангел Мартинов събори съперник на границата на пеналта, но след това успя да спаси опасния удар на гостите.

Така „Етър“ стигна до крайно важна победа за спасяването си и събра 14 точки в битката за измъкване от последните места.

„Етър-2“: Ангел Мартинов, Кристиян Димитров, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Север Алиев, Исмаил Ибрямов, Мартин Ангелов, Денислав Георгиев, Ерик Костов, Даниел-Виктор Кънчев, Александър Гугучков.