Дубълът на Етър потегли с разгром

0
-
-

Дублиращият отбор на „Етър“ започна с летящ старт участието си в елитната „А“ областна група в преследване на бърза промоция в третия ешелон. В първия кръг възпитаниците на треньора Марин Стефанов гостуваха на ФК „Недан“, който играе домакинските си мачове на стадион „Ганчо Панов“ в Павликени.

„Виолетовите“ разгромиха домакините с 4:1, като имаха тотален превес през целия мач и нанизаха по два гола през двете полувремена. Димитър Митев вкара първия гол в официален мач за „Етър-2“, като получи диагонален пас от Борислав Марков, пое топката и с удар от въздуха направи 0:1. До почивката етърци удвоиха. Юлиян Райков центрира пред вратата и опитният Димитър Байдаков с глава удвои.

Втората част започна с ново попадение на етърци. Отново Юлиян Райков направи голова аситенция и Димитър Митев прати топката в мрежата – 0:3. Едва после домакините от „Недан“ върнаха един гол, но малко преди края на мача Владимир Владимиров с удар от 23-24 метра оформи убедителната победа – 1:4.

В следващия кръг е и първото домакинство на дублиращия тим на „Етър“, който приема състава на „Изгрев-93“ (Царевец).