Дубълът на Етър отнесе Янтра

0
-
-

Убедителна победа грабна дублиращият отбор на „Етър“ в контрола като гост на „Янтра“ (Полски Тръмбеш). Очертаващият се като основен конкурент за първото място в „А“ областната група бе разбит от етърци с 4:1 след много силно второ полувреме.

Първата част бе по-равностойна, но донесе гол преднина на „виолетовите“. Домакините допуснаха грешка в 21-ата минута, когато Стивън Манолов изпревари вратаря им и той го фаулира. Отсъдената дузпа бе реализирана от Димитър Байдаков за 0:1. Малко преди това той стреля от фаул в аут, а за „Янтра“ в 40-ата минута Пламен Иванов стреля опасно, но вратарят на етърци Иван Георгиев спаси.

След почивката „виолетовите“ бяха по-свежи на терена и Димитър Митев покачи в 58-ата минута на 0:2. Пет минути по-късно Владимир Владимиров бе изведен зад защитата на домакините сам, прехвърли вратаря им и след това догони топката, за да я прати в мрежата за 0:3.

В 73-ата минута Кристиян Иванов завъртя технично топката в горния ляв ъгъл на тръмбешката врата за 0:4. Чак в последните секунди на срещата резервният вратар на етърци при опита си да изчисти топката я изрита в крака на нападател за крайното 1:4.