Дубълът на Етър не се даде като гост на Локо (Др)

0
dubal evt

Дублиращият отбор на „Етър” продължава без загуба в контролите си от началото на подготовката. След като биха в Трявна местния тим с 3:1, днес възпитаниците на треньора Марин Стефанов гостуваха на друг третодивизионен тим – „Локомотив” (Дряново), и завършиха наравно 0:0.

Мачът трябваше да се играе в Дряново, но заради падналите дъждове се проведе на изкуствения терен в Царева ливада.

Двамата отбора направиха равностоен мач, като имаше периоди, в които „виолетовите” имаха и превъзходство. Още в 5-ата минута Димитър Байдаков можеше да открие резултата, като излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля в тялото му. Етърци създадоха още две-три положения, в които можеше да падне гол, докато дряновци разчитаха предимно на статични положения. Към края на мача обаче и те имаха отлична възможност, но вратарят Цветомир Цанков спаси удар с глава и мачът завърши 0:0.

„Доволен съм, имахме и периоди на надмощие. „Локо” (Др) са обновили отбора си, имат нов треньор – Петър Кръстев, с попълнения от Габрово, Севлиево, Полски Тръмбеш… Стана хубава проверка. В четвъртък от 19 ч. е третата ни контрола, в която гостуваме на „Янтра” (Габрово)”, сподели старши треньорът Марин Стефанов.