Дубълът на Етър би Дреновец като гост,вече не е последен

0
etar 2 dubal ludogorets 3 trebal
Снимка: etarvt.bg

Дублиращият отбор на „Етър“ започна победно пролетния полусезон в Северозападната Трета лига, като взе ценен успех с 2:1 при гостуването си на „Дреновец“. Победата позволи на „виолетовите“ да се измъкнат от последното място, като решителните битки тепърва започват.

Възпитаниците на Стефан Ангелов изиграха много силно първо полувреме, като водеха с 0:1, но това бе най-малкото. Още в началото те можеха да получат дузпа за игра с ръка, която не бе отсъдена. В 13-ата минута обаче последва нова игра с ръка в наказателното поле и този път последва наказателен удар. От бялата точка Иван Петков се разписа за 0:1.

Последваха 3-4 чисти ситуации за нов гол, които или не бяха отиграни по най-правилния начин, или бяха извадени от вратаря Христо Георгиев. И след почивката „Етър“ владееше инициативата, но отново прибързани действия не позволиха с втори гол да решат мача. Така се стигна до 77-ата минута, когато за нарушение в пеналта и „Дреновец“ получи дузпа, която Денис Димитров превърна в 1:1. Това даде вече друг ход на мача, който стана двуостър. В 83-ата минута обаче Кристиян Кънчев със страхотен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл и донесе победата с 1:2.

„Етър“ събра вече 10 т. и изпревари с точка „Локомотив“ (Дряново), който пък завърши 1:1 като гост на дубъла на „Ботев“ (Враца). Преди етърци са „Дреновец“ с 13 т. и „Боруна“ с 12. В следващия кръг на 4 март (събота) от 14:30 ч. „виолетовите“ приемат свищовския „Академик“.

„Етър-2“: Пресиян Петков, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Денис Мартинов, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Росен Върбишки, Кристиян Кънчев, Траян Димитров, Иван Петков.