Дубълът на Етър би Академик в напечено дерби

0
-
-

Втората си победа за сезона извоюва дублиращият отбор на „Етър”, като би с 1:0 свищовския „Академик” в напечено областно дерби. Здрав мач с битка, нерви, остри влизания, две греди и доста картони, сред които и един червен, белязаха мача.

Двата отбора се захапаха здраво още от началото и на терена често прехвърчаха искри, потушавани от главния съдия с променлив успех.

Още в 12-ата минута Траян Димитров от домакините пострада след сблъсък и бе откаран с линейка в болницата, а на негово място влезе Ерик Костов. От фаула Кристиян Йотов от гостите стреля, но вратарят Пресиян Петков изби. Началните минути бяха по-успешни за „Академик”, който записа и удар на Михаил Ганев над гредата, а после и Кристиян Йотов пак от фаул стреля над рамката.

После младите етърци натиснаха и създадоха доста положения. В 26-ата минута Ерик Костов центрира отдясно и Калоян Митев стреля, но ударът му бе блокиран. След центриране от корнер Ивелин Иванов с глава прати топката до гредата. В 35-ата минута Кристиян Димитров от фаул принуди вратаря Владимиров да боксира в корнер, а след центрирането Димитър Колимечков с глава прати топката в напречната греда.

Голът не закъсня – в 40-ата минута Калоян Ненчев получи от левия фланг топката, спря я и я прати в левия ъгъл за 1:0.

В началото на втората част нервите пак взеха връх и за удар с топка по противник при спряна игра реферът показа директен червен картон на Милен Петров от „Академик”. Двуострите атаки продължиха и Георги Йорданов от гостите излезе сам, но би във вратаря, а за етърци същото стори Александър Гугучков, който напредна сам, но спечели само корнер. Мощен удар от дистанция на Кристиян Димитров пък бе избит от вратаря.

„Академик” не се отказа да търси равенството и в 86-ата минута Георги Йорданов нацели гредата, но това бе всичко в оспорвания мач. Етърци се изкачиха до 14-ото място с 6 точки, “студентите” остават 16-и с 1 точка.

„Етър”: Пресиян Петков, Александър Гугучков, Кристиян Димитров, Димитър Колимечков, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Калоян Ненчев, Калоян Митев, Траян Димитров, Светломир Събев, Мартин Ангелов.

„Академик”: Виктор Владимиров, Марин Пендов, Стефан Трайков, Людмил Йотов, Пламен Ангелов, Пресиян Петков, Димитър Костадинов, Михаил Ганев, Венелин Йотов, Кристиян Йотов, Милен Петров.