Дубълът на Етър би Академик в 7-голово шоу! Спасението е на хоризонта

0
-
-

Дублиращият отбор на „Етър” взе крайно важна победа с 4:3 при гостуването си на „Академик” в Свищов, която го измъкна от предпоследното място в класирането. С хеттрик се отличи Димитър Байдаков, а едно попадение вкара Марио Балъков.

Любопитното бе, че етърци играха с резервния си изцяло червен екип, който им донесе късмет в мача. Двубоят бе пълен с интересни моменти и пред двете врати.

Домакините поведоха още в началото с гол на бившия етърец Георги Колев – Миглата, който с неспасяем удар с десния крак прати топката в ъгъла на вратаря Пресиян Петков за 1:0. Не след дълго обаче „Етър” изравни – след атака отляво последва подаване към Марио Балъков пред вратата и той отблизо засече топката за 1:1. До почивката обаче „Академик” отново поведе с гол на Ивайло Данаилов – 2:1.

През втората част етърци активно потърсиха обрат и успяха да изравнят, след като при един шут от над 60 метра топката срещна главата на Димитър Байдаков и прехвърли излезлия вратар Владимиров за 2:2. Още в ответната атака обаче „студентите” възстановиха аванса си. Юлиян Райков събори нападател в наказателното поле и реферът Петър Кузев отсъди дузпа. От бялата точка капитанът Иван Ганев стреля в обратния на вратаря ъгъл – 3:2.

Отново Димитър Байдаков успя да изравни, а нов гол на „болярите” бе отменен. Последните минути бяха крайно интересни – в добавеното време на срещата след атака на „Академик” Димитър Костадинов излезе сам срещу вратаря и прокара топката под плонжа му, но от голлинията Юлиян Райков я изби в напречната греда. В ответната атака Димитър Байдаков бе изведен и с удар покрай плонжа на вратаря донесе победата за етърци с 3:4..

Така „виолетовите” изпревариха на 16-ото място „Пещера” (Галата), който днес падна с 5:0 в Дреновец. Двата тима имат по 29 точки, но етърци са с по-добри показатели от директните мачове. В последния кръг „Етър” приема „Първа атомна” (Козлодуй) и победата му гарантира със сигурност запазване на мястото в Северозападната Трета лига.