Дреновец в екстаз! Би класически дубъла на Етър преди ЦСКА 1948

0
-
-

Дублиращият отбор на „Етър” изненадващо загуби с 0:3 гостуването си на новака „Дреновец” в поредния кръг на Северозападната Трета лига, въпреки че показа добра игра. Първата част бе за „виолетовите”, които отново разиграваха добре топката и често поглеждаха към вратата на домакините. Възможности имаше пред Кристиян Иванов и Димитър Байдаков, както и после пред Матьо Гагов.

Спорен момент в 55-ата минута даде нов ход на мача. След отсъден пресилен фаул на границата отстрани на наказателното поле последва директен удар на Димитър Маймунков към вратата, топката се хлъзна в защитник и влезе в мрежата – 1:0. Това окрили домакините и веднага след това след грешка на етърци Георги Стоянов покачи резултата на 2:0. Третото попадение бе отново от пряк свободен удар в 82-ата минута на Георги Илиев за крайното 3:0 за „Дреновец”.

„Играхме добре въпреки тежката загуба и не заслужавахме този резултат”, коментира след мача треньорът на „виолетовите” Марин Стефанов.

Младият отбор на “виолетовите” заема 11-ото място в класирането с актив от 14 точки, а в следващия кръг го очаква интригуващо дерби у дома с другия дублиращ отбор в групата – “Ботев-2” (Враца).

Успехът хвърли в еуфория видинското село преди първия в историята му двубой с отбор от родния футболен елит, който ще се проведе на 21 октомври срещу ЦСКА 1948 (София) от 1/16-финалите на турнира за купата на България.

„Етър”: Иван Георгиев, Велизар Тонков, Димитър Цонев, Димитър Динев, Кристиян Кънчев, Ивалин Петков, Калоян Митев, Борислав Марков, Кристиян Иванов, Стивън Манолов, Димитър Байдаков.