Драматично равенство в Разград

0
ludogorets otborv
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец завърши наравно 3:3 с Крумовград в много интересен мач с драматични обрати в Раград. Двата тима изиграха мбого приятна и резултатна среща, за радост на зрители, дошли на стадиона, както и тези пред екрана.

Крумовград поведе с 1:0 в 12-ата минута. Серкан Юсеин получи пас по десния фланг, след което напредна и центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Александър Колев бе изпуснат от Диниш Алмейда и Оливие Вердон и с шпагат вкара топката във вратата на Серджио Падт.

Патрик Луан получи много добър пас в наказателното поле на Лудогорец в 22-ата, след което стреля по диагонала, но неточно в аут.

Три минути по-късно Сон комбинира с Якуб Пьотровски, а той шутира мощно с десния си крак, но топката премина встрани от левия страничен стълб на Янко Георгиев.

Крумовград удвои своята преднина в 26-ата минута. Алекс Колев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Лудогорец. След това той центрира в наказателното поле на домакините, където Диего Рапосо игра с глава и подаде към Серкан Юсеин, който с удар от въздуха вкара топката в десния ъгъл на вратата на Падт.

Лудогорец можеше да се върне в мача в 41-ата минута, когато домакините организираха опасна контраатака. Рик Джонатан подаде на Руан Крус, а той изведе Бърнард Текпетей на отлична позиция, но ганайският футболист стреля много неточно в аут.

Две минути по-късно Педро Нареси можеше да си вкара много красив автогол. Алекс Колев се опита да намери Серкан Юсеин в наказателното поле на Лудогорец, Нареси в опита си да изчисти топката, можеше да си вкара автогол, но Падт успя да се намеси и да отклони топката достатъчно, за да я изкара в корнер.

В шестата минута на добавеното време на първата част Текпетей бе потърсен с пас зад гърба на отбраната на Крумовград, но Янко Георгиев излезе и въпреки че не успя да играе добре с глава, предотврати гол в собствената си врата. След това Руан Крус стреля, но неточно в аут.

Лудогорец намали своя пасив в 49-ата минута. Педро Нареси проби през центъра, след което пусна отличен пас към Рик Джонатан, който беше изпуснат от Джуниет Али и вкара топката във вратата на Янко Георгиев.

Съдията Валентин Железов свири дузпа за Лудогорец в 55-ата минута за нарушение на Лукас Сантана срещу Рик Джонатан. Ситуацията бе дискусионна. Наказателният удар все пак бе потвърден от ВАР.

Оливие Вердон изпълни дузпата, пращайки топката под плонжа на Янко Георгиев за 2:2 в 56-ата минута.

Момчил Цветанов отправи опасен удар от разстояние в 62-ата минута, но Падт плонжира и спаси.

Пет минути по-късно Сон проби по десния фланг, след което подаде към Квадво Дуа, който беше на добра позиция в наказателното поле на Крумовград и стреля, но над напречната греда в аут.

Лудогорец обърна развоя на мача в 76-ата минута. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на Крумовград, където Клайдер Машедо вместо да изчисти топката я насочи към собствената си врата, което изненада Янко Георгиев, който все пак успя да реагира и да спаси. След това обаче Руан Круз се ориентира най-добре в създалата се ситуация и отблизо вкара за 3:2.

Крумовград изравни резултата – 3:3 в 89-ата минута. Патрик Луан подаде към Октай Юсеин, който след това потърси свой съотборник, а Антон Недялков в опита да избие топката я вкара във вратата си.