grigor dimitrov
Снимка: brisbaneinternational.com.au
-
-
Григор Димитров допусна изключително драматично поражение от Холгер Руне на 1/8-финалите на Мастърса в Монте Карло след близо 3 часа и половина на корта. Българинът имаше два мачбола в третия сет, но в крайна сметка загуби с 6:7(9), 6:3, 6:7(2). В следващия кръг датчанинът ще играе срещу Яник Синер, който победи Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:2.

Първият сет започна равностойно и без пробиви. В шестия гейм Григор стигна до два брейкбола, но не успя да ги реализира. Това разколеба българина и той загуби следващия си сервис гейм.

При 5:4 Руне сервираше за първата част, но точно тогава Григор върна пробива. След това два печелеха подаванията си и логично се стигна до тайбрек.

В него двамата изпитваха сериозни трудности на сервис и това водеше до много минипробиви и обрати. При 6:4 датчанинът имаше два поредни сетбола, които българинът спаси. Руне отново имаше точка за спечелване на сета, но Григор отново не се предаде. След това първата ни ракета имаше сетбол на собствен сервис, който за съжаление не успя да реализира и в крайна сметка датчанинът спечели сета с петия си сетбол.

Вторият сет започна отлично за българина, който реализира пробив още в първия гейм. След това Руне поиска медицински таймаут, въпреки че по правилник това може да се случи при почивка, а не след първия гейм.

Това не повлия на Григор, който печелеше подаванията си без проблем. Частта завърши по най-добрия начин за първата ни ракета, след като Григор направи още един пробив, което му позволи да започне със сервис решителния сет.

Българинът имаше точка за пробив в първия сервис гейма на Руне, но я пропусна, след като прати минаващия си удар от бекхенд по правата в мрежата. След това двамата печелеха подаванията си. В петия гейм датчанинът на свой ред можеше да пробие, но Григор намери сервиса си в точния момент и взе подаването си.

В следващия гейм се стигна до равенство, но Руне все пак не допусна пробив. След това двамата печелеха подаванията си.

В 9-ия гейм Григор трябваше да се измъкне от 0:30 на собствен сервис, но все пак не позволи на Руне да сервира за мача. В 12-ия гейм българинът успя да стигне до мачбол, който датчанинът спаси с отличен сервис. Григор имаше още един шанс да спечели срещата, но Руне игра много рисково и не му остави шансове. След повече от 13 минути игра датчанинът стигна до тайбрек.

Последният гейм от третият сет се оказа ключов, като това вдъхна сили на датчанина, който бе по-добрия тенисист в тайбрека и даде две точки на Григор.