Драматичен мач между Черно море и Левски, без победител във Варна (ВИДЕО)

0
-
-

Черно море и Левски завършиха 2:2 в много драматичен мач от 22-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе прекалено емоционален и двата отбора могат да съжаляват, че не стигнаха до победата.

Първата възможност в мача се откри в 8-ата минута пред Исмаил Иса, но той бе принуден да стреля от много малък ъгъл и не успя да намери целта.

Черно море пропусна чудесна възможност да поведе в резултата в 11-ата минута. Васил Панайотов центрира в наказателното поле на Левски, топката стигна до Матиа Курьор, който стреля, но кълбото срещна напречната греда.

Черно море поведе в резултата в 14-ата минута. Исмаил Иса надигра Йоанис Каргас, но останаха съмнения за нарушение на нападателя на домакините. Той напредна по десния фланг и намери Матиа Курьор на задната греда, който не сбърка с глава за 1:0.

Левски изравни резултата в 19-ата минута. Юруков с много хубав дълъг извеждащ пас намери Стайн Спиерингс, който успя да стигне топката първи и да прехвърли Митрович, който беше излязал неразчетено.

В 28-ата минута след атака на Мартин Минчев по левия фланг центрирането стигна до Курьор, но неговият удар беше майсторски спасен от Милан Миятович.

Исмаил Иса си изпусна нервите в 38-ата минута и бе изгонен с два жълти картона, които получи в рамките само на секунди. Първият картон на Иса бе за удар в лицето на Каргас, а вторият бе за псувни отправени по адрес на съдията Ивайло Стоянов.

Черно море направи страхотен пропуск в 41-ата минута. Матиа Курьор скъса на спринт Юруков, след което излезе сам срещу Милан Миятович и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Левски.

След последния съдийски сигнал за първото полувреме съдията Ивайло Стоянов показа жълт картон на Илиан Илиев, който бурно изрази протеста си срещу решенията на арбитъра.

Димитрис Хантакиас отправи опасен удар в 54-ата минута, но Миятович спаси.

Франко Мазурек нахлу през центъра в 70-ата минута и пусна добър пас към Станислав Костов, но ударът на нападателя мина встрани от вратата на Митрович.

Левски направи три много сериозни пропуска в 72-ата минута пред вратата на Черно море. Ударите на Иван Горанов, Паулиньо и Станислав Костов бяха блокирани.

Минута по-късно Спиерингс и Мазурек направиха нови пропуски пред вратата на Черно море.

Левски също остана в намален състав в 75-ата минута, след като Иван Горанов бе изгонен за втори жълт картон.

Левски бе много близо до реализирането на втори гол в 80-ата минута, когато Стайн Спиерингс засече топката от ъглов удар от въздуха и затрудни максимално Миодраг Митрович на вратата на Черно море.

Левски поведе с 2:1 в третата минута на добавеното време на срещата. Холмар се пребори на два пъти за топката, след което подаде към Дени Алар, който видя излезлия неразчетено много напред Митрович и с прехвърлящ удар вкара топката в опразнената врата.

Черно море още по-драматично стигна до изравнителния гол в петата минута на добавеното време, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Левски, Даниел Димов с глава продължи към Мартин Минчев, който вкара във вратата на Миятович.

Черно море е пети с 33 точки, а Левски е втори с 45 точки.