Драма в Стара Загора! Фамозен гол в продължението остави Битката за Тракия без победител (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv
-
-

Берое и Ботев (Пд) направиха драматично равенство в мач от VI кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци Битката за Тракия остана без победител – 1:1. Ботев поведе в резултата, но възпитаниците на Петър Хубчев стигнаха до точката с гол в продължението на срещата.

Ботев (Пд) можеше да поведе след само 180 секунди игра. Ману намери в наказателното поле Антоан Бароан, чийто шут от 12-13 метра, обаче срещна от външната страна лявата греда и излезе в аут.

След четвърт час игра Херман опита да прехвърли Караджов от собствената си половина. Топката обаче премина над напречната греда.

В 32-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Па Конате срещу Стив Траоре. Главният съдия обаче не посочи бялата точка, а решението му остана непроменено и след разглеждане на ситуацията с ВАР.

3 минути по-късно Рабей шутира силно пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 40-ата минута Ману получи в наказателното поле, справи се със Стилиян Николов и стреля отблизо. Вратарят на Берое обаче успя да скъси максимално ъгъла и изби в корнер. След неговото изпълнение топката срещна тялото на Николов и бе на път да влети в собствената му врата. Караджов обаче успя да избие от голлинията.

Ботев поведе в 50-ата минута. Херман проби отлично отдясно, нахлу в наказателното поле, преодоля съперников защитник и шутира, но Караджов успя да избие. Топката стигна до Антоан Бароа, който от 12 метра бе безупречен при добавката от движение за 0:1.

5 минути по-късно „канарчетата“ можеха да удвоят аванса си. Херман шутира от ъгъла на наказателното поле по диагонала. Караджов успя да изгледа топката, която за негово щастие разтресе дясната греда.

В 64-ата минута „зелените“ за втори път поискаха дузпа, след като Тунгара падна в накзателното поле, след съприкосновение с Херман. И в тази ситуация обаче такава не бе отсъдена.

В 77-ата минута Дилан Мертенс стреля от дъгата пред наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл. Караджов обаче плонжира и изби.

Берое изравни в 1-ата минута на даденото продължение. Абубакар Тунгара вкара фамозно попадение, като с мощен удар пред дъгата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:1. Любопитно е, че това бе едва вторият точен изстрел на домакините.