Драма в Бургас! Черноморец тресна Спартак в 94-ата минута и доближи лидера (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
chernomoretz spartak plovdiv 11
-
-

Черноморец постигна изключително драматична, но ценна победа в мач от XXII кръг на Трета лига – Югоизток. На стадиона в Долно езерово „акулите“ се наложиха с 2:1 над Спартак (Пд). С днешните 3 точки воденият от Веселин Великов тим събра 47 и вече е само на 4 от първото място, което се заема от Несебър. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Черноморец поведе в последната минута на първото полувреме. Стоян Кижев центрира великолепно пред вратарското поле, където Аризио Коща засече неспасяемо с глава за 1:0.

Спартак изравни 60 секунди след началото на втората част. Изритана напред топка изведе Георги Лазаров сам срещу вратаря, а футболистът на гостите не сгреши за 1:1.

„Акулите“ можеха да възстановят аванса си в 66-ата минута. Удар от въздуха на Венцислав Славов обаче срещна лявата греда.

Успехът на Черноморец дойде в 4-ата минута на даденото продължение. Центриране в наказателното поле стигна до Христо Георгиев, който с прецизен шут по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.