Драма! Рома бе близо, тресна Ливърпул в 6-голово шоу, но англичаните са на финал срещу Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

0

Рома не успя да повтори чудото, което сътвори срещу Барселона и отпадна от Шампионска лига. На „Олимпико“ „римските вълци“ победиха Ливърпул с 4:2. След успех с 5:2 в първия мач и с общ резултат 7:6, обаче на финал отиват англичаните. Там те ще се изправят срещу Реал (Мадрид), който вчера отстрани Байерн (Мюнхен).

Ливърпул поведе още в 9-ата минута. Роберто Фирмино намери Садио Мане, който стреля без забавяне за 0:1.

Рома не се предаде и след четвърт час игра изравни. Ел Шаарауи центрира в наказателното поле, Ловрен опита да изчисти, но прати топката в главата на Джеймс Милнър, откъдето тя отиде във вратата за 1:1.

Ливърпул отново поведе в 25-ата минута. След центриране от ъглов удар, Жоржиньо Вайналдум засече с глава за 1:2.

Ел Шаарауи можеше да изравни в 35-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле срещна гредата.

В 49-ата Един Джеко беше повален в наказателното поле, но главният арбитър не отсъди дузпа.

180 секунди по-късно обаче, равенството бе възстановено. Ел Шаарауи стреля, Кариус изби, но топката попадна у Джеко, който при добавката бе точен за 2:2.

След час игра Александър-Арнолд игра с ръка след удар отблизо на Ел Шаарауи, но съдията не посочи бялата точка.

В 86-ата минута Рома поведе. Наинголан стреля мощно извън наказателното поле, топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата за 3:2.

В 93-ата минута Клаван игра с ръка в собственото си наказателно поле, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка Наинголан бе точен за 4:2. За повече обаче римляните нямаха време и отпаднаха от надпреварата.