Драма под Околчица! Арда обърна Ботев (Вр) с дузпа в 93-ата минута (ВИДЕО)

botev vraca arda braqn perea
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Арда победи като гост Ботев (Враца) в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица тимът от Кърджали се наложи с 2:1, след като изоставаше с 0:1. Голът на успеха пък падна в продължението на двубоя от дузпа.

Първата опасност в мача дойде в 20-ата минута. Мартин Смоленски получи на изгодна позиция в наказателното поле, но ударът му мина покрай лявата греда.

Гостите отговориха в 26-ата минута. Станислав Иванов нанесе удар от границата на наказателното поле, но слабо и право във вратаря.

В 33-ата Браян Мендоса шутира от дистанция, без да успее да затрудни Федерико Бариос.

В ответната атака Тонислав Йорданов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче до десния страничен стълб.

Веднага след това Мартин Смоленски получи в наказателното поле и отправи силен удар, но над вратата.

В 44-ата минута Арда по чудо не поведе. След центриране от корнер, топката бе отклонена от футболист на домакините и стигна до Станислав Иванов. Последният обаче от 2 метра не успя да засече с глава в опразнената врата, изпращайки кълбото в аут.

Ботев поведе в 63-ата минута. Браян Переа продължи с глава центриране от корнер, а Бубакар Траоре от непосредствена близост прати топката в мрежата за 1:0.

Арда изравни в 76-ата минута. Станислав Иванов центрира отлично отляво, а пред вратарското поле Борислав Цонев засече неспасяемо с глава за 1:1.

180 секунди по-късно гостите можеха да осъществят обрат. Станислав Иванов стреля от границата на наказателното поле. Бариос обаче плонжира и улови отиващата в долния ляв ъгъл топка.

В 84-ата минута Мирослав Маринов нанесе удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

Арда стигна до победата в 3-ата минута на добавеното време. Станислав Иванов бе фаулиран в наказателното поле от Мартин Ачков, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Тонислав Йорданов стреля в средата. Бариос успя да докосне с крак топката, която обаче спря в мрежата му за 1:2.

До края на мача Меси Биатумусока атакува брутално с бутоните главата на вратаря на гостите, за което получи директен червен картон. Главата на Анатолий Господинов пък бе превързана и той доигра срещата.