Драма, обрат, вратарски гаф, 4 гола и Реал е на финал (ВИДЕО)

0

Реал Мадрид е първият финалист в Шампионска лига. „Белия балет“ елиминира Байерн (Мюнхен), след изключително динамичен и драматичен мач-реванш, завършил 2:2. Така, след успеха с 2:1 в първия двубой и общ резултат 4:3, възпитаниците на Зинедин Зидан стигнаха до последния мач в надпреварата.

В днешния полуфинал Байерн поведе с гол от съблекалнята. Реал стигна до пълен обрат. Германците успяха да изравнят и на свой ред имаха няколко възможности да осъществят обрат. Те обаче не успяха да се възползват от създадените положения и отпаднаха от надпреварата.

Срещата започна по мечтан начин за Байерн Мюнхен. След по-малко от 180 секунди игра, Томас Мюлер центрира в наказателното поле, топката стигна до Йошуа Кимих, който отблизо шокира „Бернабеу“ за 0:1.

Домакините реагираха светкавично и в 11-ата минута резултатът бе изравнен. Марсело центрира отляво, а Бензема отблизо засече с глава за 1:1.

В 17-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Роберт Левандовски , но главният арбитър подмина ситуацията.

В 33-ата минута Левандовски Кейлор Навас изби мощен изстрел на Левандовски. Топката обаче стигна до Хамес Родригес, който отблизо не успя да порази опразнената врата.

В 39-ата минута пък Реал можеше да стигне до пълен обрат. Кристиано Роналдо стреля опасно, но Свен Улрайх показа класа и изби. При последвалия корнер Серхио Рамос нанесе удар с глава, но топката се отби от външната страна на мрежата.

В добавеното време топката срещна ръката на Марсело в собственото му наказателно поле, но и този път не бе отсъдена дузпа.

Секунди след началото на втората част, Реал поведе. Корентен Толисо върна към Свен Улрайх, който сътвори огромен гаф. Вратарят не успя да изчисти, топката мина под него и стигна до Карим Бензема, който на празна врата без никакъв проблем направи 2:1.

В 54-ата минута Марсело центрира в наказателното поле към Роналдо, който от воле не успя да порази целта.

В 63-ата минута Байерн възкреси надеждите си за финал. Удар на Хамес Родригес бе париран от Рафаел Варан. Преотстъпеният именно от Реал футболист, обаче отново достигна до топката и я прати между краката на вратаря за 2:2.

В 74-ата минута Корентен Толисо стреля отблизо, но със страхотен рефлек Кейлор Навас изби. В даденото 5-минутно продължение, вратарят на Реал се отличи с нова решителна намеса и „Сантяго Бернабеу“ ликува след последния съдийски сигнал.