Драма на „Овча купел“: Славия измъкна точка в 92-ата минута! Крушарски с изумително изпълнение (ВИДЕО)

0
slaviq lokomotiv plovdiv dimitar iliev darko tasevski
Снимка: lap.bg
-
-

Славия и Локомотив (Пловдив) не се победиха в мач от група „Б“ на втората осмица в Първа лига. На стадиона в „Овча купел“ „смърфовете“ направиха обрат от 0:1 до 2:1 в своя полза, но „белите“ стигнаха до крайното 2:2 с гол в 92-ата минута.

Президентът на клуба от Пловдив Христо Крушарски направи истинско шоу преди началото на мача. Той се появи на терена по съдийски екип и заяви, че иска да свири мача. След това Крушарски седна в официалната ложа до боса на домакините Венцеслав Стефанов, като бе заявил, че ще му покаже жълт картон.

Славия поведе още в 5-ата минута. Цветелин Чунчуков бе точен с плътен шут по земята от границата на наказателното поле.

В 14-ата минута Карабельов подхвана добра контраатака, но Йомов стреля извън очертанията на вратата.

В 23-ата минута Йомов подаде към Чунчуков, но Луков реагира и изби топката в гърба на Езе, за да излезе в корнер.

5 минути по-късно“белите“ можеха да удвоят аванса си. Велковски стреля от пряк свободен удар, но топката се отби от напречната греда.

В 35-ата минута Локомотив изравни. Димитър Илиев бе изведен срещу Петков и с елегантен удар го прехвърли за 1:1.

В 53-ата минута Томбак центрира към далечната греда, но Чунчуков лиши намиращия се на удобна позиция Кирилов от възможността да се разпише, тъй като реши да играе с топката.

60 секунди след това „смърфовете“ стигнаха до пълен обрат. Елитон стреля плътно по земята извън границата на наказателното поле след пас на Ожболт и намери мрежата за 1:2.

Четвърт час преди края пловдивчани можеха да решат всичко. Ожболт стреля, след като бе изведен на добра позиция след изпълнение на заучено положение, но топката срещна гредата. При добавката пък Илиев стреля в аут.

В 82-ата минута Ожболт отново имаше шанс да се разпише, но отново нацели гредата.

Драмата настъпи във втората минута на даденото продължение. Чунчуков спаси Славия от загуба с техничен удар от границата на вратарското поле за крайното 2:2.