Драма на „Герена“: Арда повали Левски в последната минута! Гол от засада помогна (ВИДЕО)

1
-
-

Левски загуби домакинството си на Арда в мач от XV кръг на родния футболен елит. На стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ отстъпиха с 1:2. За поражението помогна и гол от засада, с който гостите поведоха през първото полувреме.

Първото полувреме премина при равностойна игра, без никакви сериозни положения, с изключение на попадението за Арда, което падна в 41-ата минута. Спас Делев стреля директно от фал, Николай Михайлов плонжира и изби. Коконов върна към Леони, който беше в засада, но страничният рефер не маркира такава. Тома Даске все пак успя да отклони топката, която срещна лявата греда и попадна у Мартинов, който на свой ред подаде към Леони. Матеус пък технично с пета се разписа за 0:1.

През втората част Левски опита наложи натиск, но така и не успяваше да стигне до опасно положение пред Караджов. В 66-ата минута Здравко Димитров стреля от фал, но доста неточно.

Веднага след това Славиша Стоянович предприе две смени. След дълго изгнание, в игра се завърна Станислав Иванов, който замени Илия Юруков. Паулиньо пък влезе на мястото на Здравко Димитров.

Малко след това Паулиньо центрира от фал, Робърта засече с глава, но топката премина високо над вратата.

В 71-ата минута Леони стреля мощно извън наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 84-ата минута Спас Делев нанесе силен удар, фронтално срещу Михайлов. Стражът на Левски обаче успя да избие с крак.

5 минути по-късно Левски изравни. Паулиньо нахлу отляво в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката мина между краката на Караджов и влетя в мрежата му за 1:1.

Веднага след изпълнението на центъра, Арда отново поведе. Коконов бе изведен сам срещу вратаря и с платен удар прати топката в горния десен ъгъл за 1:2.