Драма край морето! Непримирим Созопол обърна Дунав в продължението (ВИДЕО)

0

Созопол победи Дунав в мач от IV кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“ край морето „небесносините“ се наложиха с 2:1, след като изоставаха в резултата. Възпитаниците на Маргарит Димов стигнаха до трите точки с късен обрат, като победното попадение падна в продължението на мача. За „небесносините“ това бяха 3 точки през новото първенство, докато „драконите“ понесоха първо поражение и остават със 7 пункта.

Созопол имаше добра възможност, още преди да са изминали 60 секунди игра. Петър Генчев нанесе силен удар от наказателното поле, но Будинов застана на пътя на топката, избивайки в корнер.

В 5-ата минута „небесносините“ по чудо не поведоха. Антонио Ласков стреля директно от фал от границата на наказателното поле. Цветелин Енчев успя да избие. Топката обаче стигна до Петър Генев, който отблизо не успя да насочи в опразнената врата.

Дунав отговори в 9-ата минута. Преслав Петков центрира отляво. Йордан Димитров засече с глава от границата на вратарското поле, но високо над напречната греда.

В 43-ата минута „драконите“ имаха още една добра ситуация. Йордан Димитров бе изведен в наказателното поле. Ударът му от воле обаче премина над вратата.

След час игра домакините направиха огромен пропуск. След чудесна триходова комбинация, Ерик Почански се озова на чиста позиция. Ударът му от границата на вратарското поле обаче премина над напречната греда.

От това се възползваха русенци, които 60 секунди по-късно поведоха. Кристиян Тасков намери в наказателното поле Мирослав Будинов, който от 10-ина метра не остави шанс за реакция на Андонов за 0:1.

В 68-ата минута Дунав можеше да удвои аванса си. Никола Колев шутира фалцово извън наказателното поле. Росен Андонов успя единствено да изгледа топката, която за негова радост профуча на сантиметри от горната греда.

Созопол успя да изравни в 84-ата минута. Панайот Пасков центрира отлично отдясно. Венцислав Гюзелев пък от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 1:1.

Созопол стигна до пълен обрат във 2-ата минута на даденото продължение. След центриране от корнер на Антонио Ласков, Петър Генчев засече с десния крак от 3-4 метра, правейки Енчев безпомощен за 2:1.

120 секунди по-късно Костов стреля с глава от наказателното поле. Топката обаче срещна външната страна на дясната греда и излезе в аут, като по този начин Дунав се размина с изравнително попадение.