Драма и ексцесии в Пловдив! Марица би Беласица с дузпа в 94-ата минута, петричани налетяха на съдията (ВИДЕО)

0

Марица победи драматично Беласица в мач от XXXI кръг на Втора лига. На стадиона на пловдивчани домакините се наложиха с 1:0 с гол от дузпа в 4-ата минута на продължението на мача. По този начин те се изравниха на петото място със Спортист с по 47 точки. Тимът от Петрич пък е на девета позиция с 41 точки.

В 6-ата минута Симеон Вешев направи сериозен пропуск. Веселин Марчев получи подаване от Валери Домовчийски в наказателното поле и веднага центрира по земя. Топката намери Симеон Вешев, който пое и след това шутира. Ударът му беше блокиран от защитник на голлинията. В 12-ата минута Куфре Ета проби през центъра, шутира мощно, но право в Илия Николов. Марица отговори веднага с удар от въздуха на Веселин Марчев, който също попадна в ръцете на вратаря.

В 15-ата минута Марица разгърна атака с по едно докосване. Валери Домовчийски отклони вляво с гръб към вратата към Веселин Марчев, който стреля от движение, но покрай вратата. В 21-вата минута Атанас Карачоров блокира с шпагат опасен удар на Станислав Маламов. В 26-ата минута Валери Домовчийски бе много близо до това отбележи. Той шутира леко, топката мина през краката на вратаря, разходи се по голлинията, но в крайна сметка защитник успя да изчисти.

В 32-рата минута Запро Динев изскочи зад гърба на защитата на Марица. Крилото шутира, но Илия Николов бе заел своето място и улови топката. В следващата минута Мартин Газиев центрира от корнер, а Ифеани Дейвид изпревари всички в наказателното поле. Той нанесе удар с крак, който имаше нужната сила, но беше насочен право в обсега на вратаря.

По-малко от 120 секунди след началото на втората част Мартин Газиев стреля много опасно от фал. Стражът на гостите обаче успя да избие топката в корнер.

Скоро след това Вешев центрира отдясно. Домовчийски засече с глава пред вратарското поле. Георгиев обаче улови сигурно.

В 56-ата минута Вешев шутира от границата на наказателното поле, но Георгиев спаси. Станислав Маламов опита да изпревари вратаря за избитата топка и падна в наказателното поле. Вместо дузпа, обаче футболистът на домакините получи жълт картон за симулация.

180 секунди по-късно центриране отдясно бе засечено на ъгъла на вратарското поле с глава от Домовчийски. Топката обаче премина на безопасно разстояние от лявата греда.

В 76-ата минута Таушанов даде пас отдясно. Вангелов от ъгъла на вратарското поле засече триково, но вратарят на домакините успя да избие в корнер.

Малко след това Веселин Марчев центрира отляво. Петър Атанасов се размина на метър пред голлинията с топката, която след това срещна ръката на Аспарух Шамкалов. Главният съдия обаче не видя основание да отсъди дузпа.

В 80-ата минута Петър Атанасов получи на метър пред наказателното поле. Ударът му обаче бе отразен от Кирил Георгиев.

5 минути по-късно шут на Олджай Алиев от сходна дистанция попадна право в ръцете на вратаря.

Марица стигна до победата в 4-ата минута на даденото продължение. Симеон Вешев стреля от границата на наказателното поле, в което Валентин Костов игра с ръка. Главният съдия отсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от гостите. Освен това той показа жълт картон на провинилия се футболист от Беласица, за когото той бе втори и пое преждевременно към съблекалнята. Кирил Георгиев успя да избие леко удара от бялата точка на Радослав Апостолов. Топката обаче се отклони в дясната греда и премина голлинията, с което пловдивчани успяха да победят с 1:0.

След края на мача се стигна до грозни сцени. Почти целият отбор на Беласица налетя на главния съдия Геро Писков. Наложи се намесата на охранителите на двубоя, които трябваше да предотвратяват по-сериозни инциденти.