Достойна България се срина в края срещу световния шампион! Блестящ Наумов отчая Мбапе и Гризман

0
Снимка: БФС

България загуби от Франция в контролна среща. На стадион „Стад дьо Франс“, „лъвовете“ на Ясен Петров отстъпиха с 0:3 на световния шампион. С изключително силни изяви се отличи Даниел Наумов. Въпреки поражението, стражът нееднократно демонстрира висока класа и буквално отчая многомилионните звезди Килиан Мбапе и Антоан Гризман. Последният все пак вкара гол, който обаче бе реализиран с доста късмет и след рикошет.

„Петлите“ очаквано упражниха мощен натиск още с началния съдийски сигнал. До 5-ата минута на няколко пъти се създаде напрежение пред Наумов, но за наше щастие до гол не се стигна.

В 11-ата минута Бензема стреля опасно от границата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.

60 секунди по-късно Мбапе получи в наказателното поле и нанесе удар по земя, който мина между краката на Антов. Наумов обаче показа чудесен рефлекс и успя да избие.

В 27-ата минута Бензема и Мбапе направиха чудесно двойно в наказателното ни поле. Последният излезе сам срещу вратаря, но Наумов с нова прекрасна намеса отрази удара на нападателя.

120 секунди по-късно, със сериозна доза късмет, Франция все пак поведе. Мбапе влезе в наказателното поле и опита пас, който рикошира в крака на Турицов. Топката се насочи към Антоан Гризман. Последният направи атрактивна задна ножица, кълбото се отклони в главата на Ивайло Чочев и влетя в мрежата на Наумов за 1:0.

В 41-ата минута Франция можеше да удвои аванса си. Мбапе изведе Гризман сам срещу вратаря. Последният стреля мощно под гредата, но отново Наумов с изумителна намеса успя да избие с една ръка в корнер.

Секунди по-късно родният страж се справи блестящо и със силен шут на Жиру.

В 49-ата минута Мбапе стреля много опасно от наказателното поле по диагонала. Наумов обаче успя да боксира.

В 64-ата минута Килиан Мбаме отправи отправи топовен шут от място, който обаче бе уловен без проблеми от Наумов. Почти веднага след това пък Павар стреля покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Дембеле изведе Мбапе сам срещу Наумов. Ударът на нападател от границата на наказателното поле обаче премина на сантиметри от дясната греда.

Скоро след това Дин стреля мощно, но Наумов изби.

В 79-ата минута България по чудо не изравни. Димитър Илиев намери отлично на ъгъла на вратарското поле Бирсент Карагарен, чийто удар обаче премина покрай дясната греда.

240 секунди след това Франция сложи точка на спора. Павар пусна остър пас отдясно. Оливие Жиру пък засече неспасяемо от вратарското поле за 2:0.

В последната минута на редовното време „петлите“ стигнаха до класическия успех. Оливие Жиру получи отличен пас нас границата на вратарското поле, откъдето не сгреши за 3:0.

В даденото продължение пък далечен изстрел на Погба „облиза“ дясната греда на Наумов.