Допусне ли първи гол, Левски неизменно губи

0
-
-

В Разград Левски затвърди тенденцията, че когато допусне първи гол, пада. Така бе и при другото шампионатно поражение при 1:3 от Берое на „Герена“. На два пъти се случи и в Лига Европа – 0:3 и 0:4 от АЕК Ларнака. Левски пък не е печелил само веднъж, след като е повел – 2:2 срещу ЦСКА-София.

За втори път в първенството сините не поразиха противниковата мрежа. Първият път бе при 0:0 срещу Етър на „Ивайло“.

В Разград Левски за първи път допусна гол в мрежата си в първия половин час на мачовете – в 16-ата минута Мавис Чибота прониза Милан Миятович.

За трети път в първенството тимът инкасира 2 или повече попадения.

Сините са реализирали 25 попадения в 11 кръга – средно по 2.27 на мач.

Левски вкарва най-много в заключителния четвърт час на двубоите. Тогава е реализирал 9 пъти – 36% от всички попадения.

Двама от централните нападатели на Левски все още не са се разписвали в елита – австриецът Дени Алар и Станислав Костов.

Цели шестима футболисти са започвали като титуляри за Левски във всеки един от досегашните 12 кръга – Миятович, Миланов, Горанов, Паулиньо, Райнов и Cт. Иванов – повече, отколкото във всеки друг тим от елита.

Трима от отбора не са пропуснали и минута от старта на първенството – вратарят Милан Миятович и защитниците Живко Миланов и Иван Горанов.

Сините са допуснали 10 попадения за 12 кръга – средно по 0.83 на мач.

Столичани са инкасирали еднакъв брой голове в домакинствата и гостуванията си – по 5.