Дончич: Докато не ме изгонят, аз оставам!

0
danilo donchich (1)
Снимка: instagram.com/fclokomotivsofia

Старши треньорът на Локомотив (София) Данило Дончич не скри разочарованието си след тежката загуба от Ботев (Пловдив) с 0:4 в „Надежда“. Наставникът на „железничарите“ коментира причините за поражението, след което заяви, че ако остане до края на сезона, отборът няма да изпадне.

„Нелепа загуба! Който е гледал мача, може да види, че в определени моменти стояхме добре на терена. Имахме нашите положения. Първите 20 минути бяха горе-долу равностойни, но от наш корнер се получи контраатака и допуснахме гол. Заради индивидуални грешки губихме на почивката с 0:2.

Не съм съгласен, че няма мотивация. Няма такова нещо, всички искат да покажат най-доброто. Получаваме много лесни голове. През второто полувреме натиснахме Ботев в тяхната половина и имахме ситуации за гол, но съперникът се защитаваше добре. Като се погледне целия мач, освен тези елементарни грешки, момчетата се стараха. Всички желаем да не сме в тази ситуация. На нас не ни трябва красив футбол, а точки.

Оптимист съм, че няма да изпаднем. Имаме качество да победим другите отбори в нашата група. Трябва да оправим нещата в защита, за да не правим грешки. Показали сме, че може да вземем точки от силни противници. Докато не ме изгонят, аз оставам. Ако остана до края на сезона, Локомотив (София) няма да изпадне, защото сме по-добри от останалите. Победихме Хебър, така че може да ги победим отново“, каза Дончич.