Доктор Тиам съживи Левски с гол-красавец! „Син“ юноша довърши Арда (ВИДЕО)

1
-
-

Левски се върна към победите в efbet Лига. „Сините“ се наложиха с 2:1 като домакини на Арда.Възпитаниците на Петър Хубчев изпитаха сериозни трудности със своя съперник, но Хали Тиам пречупи гостите с гол-красавец, а юношата на клуба Станислав Иванов довърши кърджалийци, също с хубаво попадение. В продължението пък миналият през „Герена“ Пламен Крумов оформи крайния резултат.

Първото полувреме премина при по-активна игра на домакините, което обаче не доведе до чисти положения пред вратата на Караджов. В 4-ата минута Нашименто изпълни фаул, но не бе прецизен.

В 27-ата минута Хали Тиам стреля опасно от дистанция. Стражът на гостите обаче изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка. Това бе и най-опасното положение за тази част, и последно.

В 51-ата минута Паулиньо стреля атрактивно от воле пред наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

180 секунди по-късно Коконов нанесе много опасен удар извън наказателното поле, но Миятович реагира на висота и изби.

В 68-ата минута Арда по чудо не поведе. Гостите организираха скоростна контра, Илиша Сам получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но топката разтресе лявата греда. Самата атака на кърджалийци пък тръгна от доста спорно положение. Паулиньо проби отляво и нахлу в наказателното поле, където бе бутнат от Деян Лозев. „Сините“ поискаха дузпа, каквато обаче не бе отсъдена, а играта продължи.

В 70-ата минута Левски поведе. Хали Тиам и Найджъл Робърта направиха двойно пред дъгата на наказателното поле, откъдето първият намери топката от ждроб, пращайки я неспасяемо в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 76-ата минута Левски можеше да сложи точка на спора. Станислав Иванов бе изведе от дълбочина, залъга пред наказателното поле защитник на гостите и стреля от чиста позиция, но малко над напречната греда.

Юношата на „сините“ обаче се реваншира 240 секунди по-късно. Дени Алар центрира отляво, Пламен Крумов не успя да изчисти добре с глава. Топката попадна у Станислав Иванов, който мощен изстрел вляво от точката за изпълнение на дузпа опъна мрежата за крайното 2:0.

В 3-ата минута на даденото продължение, Арда стигна до гол. Пламен Крумов вкара много красив гол. Бившият футболист на Левски стреля от сериозна дистанция, директно от фаул, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Миятович за крайното 2:1.