Добруджа удари Светкавица с тенис резултат

0
futbol svetlyo petrov debiutira s mejdunarodna pobeda nachelo na dobrudja video 2057

„Добруджа“ започна с много важна победа новия сезон. В дербито на първия кръг на Североизточна трета лига жълто-зелените победиха „Светкавица“ в Търговище с 6:4. Освен отборът, летящ старт записа и Светослав Петров, за когото това бе официален дебют начело на „Добруджа“ и негов първи мач като старши треньор в мъжкия футбол.
В 20 минута Кристиян Петков се отскубна от защитата, излезе сам срещу вратаря и с удар под плонжа му откри резултата. Веднага след това, при реално втората си атака в мача, домакините стигнаха до изравняване. „Добруджа“ също обаче светкавично отговори на предизвикателството и набързо доказа своето превъзходство на стадион „Димитър Бурков“ с голове на Денис Кадир в 27 и 38 минути, за да води на почивката с 3:1.Головото шоу продължи с пълна сила и през второто полувреме. Тодор Паланков бе точен от дузпа в 51 минута, а пет по-късно Янчо Андреев отбеляза за 5:1. В 80 и 82 минути „Светкавица“ успя да върне два гола, но не и интригата в мача, защото в 86 минута Галин Стоянов вкара шесто попадение. В края тимът от Търговище още веднъж превзе вратата на гостите, с което бе фиксиран и този рядко срещан във футбола резултат – 6:4.В следващия кръг е първото домакинство и първото областно дерби за „Добруджа“ – на стадион „Дружба“ ще гостува „Септември“ (Тервел).