Добруджа удари румънци в Добрич(ВИДЕО)

0

„Добруджа“ победи румънския „Аксиополис“ (Чернавода) с 2:0 в контрола, играна пред близо 500 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич. Треньор на гостите е един от любимците на добричката публика – Петре Григораш, който носеше жълто-зеления екип през сезон 1992/1993 и отбеляза 10 гола в А група. Преди мача от името на клуба Кольо Марков, който тогава му е бил треньор, му връчи букет и шалче на „Добруджа“.

Срещата започна равностойно, но в средата на първата част домакините взеха инициативата и отбелязаха два гола. Първо в 20 мин. Стефан Статев откри резултата след отлична асистенция на завърналия се в отбора Янчо Андреев. В 42 мин. Ивайло Лазаров стреля с глава, вратарят на „Аксиополис“ изби, но топката се върна в краката на халфа на „Добруджа“ и при добавката той покачи на 2:0.

След почивката добричлии продължиха да доминират, но след множество пропуски резултатът остана непроменен до края.

Следващата събота двата отбора отново ще премерят сили, този път на стадиона в град Чернавода. Още една международна проверка са договорили добруджанци – на 1 февруари срещу втородивизионния румънски „Глория“, като мачът ще бъде в Оброчище. Седмица преди подновяването на първенство – на 4 февруари, „Добруджа“ ще гостува на „Черно море“ във Варна.

„Добруджа“ започна контролата срещу „Аксиополис“ в състав: Християн Христов, Петко Цанков, Денис Динев, Даниел Стоянов, Ахмед Адемов, Ивайло Лазаров, Осман Шериф, Стефан Статев, Янчо Андреев, Божидар Чуканов и Денислав Ангелов.
Очаквайте в понеделник интервю с Петре Григораш.