0
handbal vajna pobeda na dobrudja nad fregata video 2694
-
-

„Добруджа“ победи „Чардафон“ (Габрово) с 28:26 в първия мач от полуфиналния плейоф в мъжката А хандбална група. Срещата се игра пред над 200 зрители в зала „Русалка“ в Добрич. На почивката резултатът бе равен – 15:15.
С най-много голове за успеха се отличи Йордан Михайлов – 9. Експлозивната дясна ръка на Пресиян Русенов изпрати 5 снаряда във вратата на „Чардафон“. Михаил Нейчев отбеляза 4 гола. По 3 пъти се разписаха капитанът Илиян Илиев и Стефан Ефтимов. Стилиян Стоянов и Александър Димитров добавиха по две попадения за успеха.
С огромен принос за победата бе и вратарят Емил Иванов, който направи 17 решителни спасявани при удари на „Чардафон“.
Отборът игра много здраво и в защита през всичките 60 минути. Хандбалистите на „Добруджа“ влизаха смело в единоборствата, за което говорят и червените картони в края на мача на капитана Илиян Илиев и на Пресиян Русенов, след като и двамата получиха своето трето наказание за 2 минути.
Така жълто-зелените са на една победа от деветия си финал за първенство в своята история. Първа възможност да затворят серията добруджанци ще имат след седмица в Габрово. При победа на „Чардафон“ във втория мач, третият ще бъде в Добрич. „