Добруджа с човек по-малко спечели първа победа след пандемията

0
-
-

„Добруджа“ постигна първа победа през летния подготвителен период. В шестата си контрола жълто-зелените победиха юношите старша възраст на „Черно море“ с 2:0 на стадион „Дружба“ в Добрич.
Домакините бяха по-активни през цялото първо полувреме, но едва в края му материализираха игровото си превъзходство. Две минути преди почивката Цветан Илиев засече с глава центриране от корнер на Християн Казаков и изведе „Добруджа“ напред в резултата.
Добричлии доминираха и през втората част, като 5 минути след подновяването на играта Християн Казаков разтресе страничната греда с удар отдалеч. В 67 минута „Добруджа“ остана с човек по-малко на терена. Иво Вихренов получи червен картон за удар без топка, а главният мениджър на добричлии Светослав Петров отказа на негово място да влезе друг и така отборът доигра срещата с 10 човека. Макар и в намален състав добруджанци стигнаха до втори гол. В 77 минута Денис Кадир навлезе с топката в наказателното поле на гостите и завърши контраатаката с плътен удар по земя. „Добруджа“ можеше да спечели още по-убедително, но в 84 минута и Александър Стефанов уцели гредата със силен изстрел от границата на наказателното поле.
След седмица „Добруджа“ ще изиграе контрола с новия член на В група „Спортист“ (Генерал Тошево), а в последната си проверка преди старта на сезона ще гостува на „Черно море“ във Варна.