Добруджа с 9 от 9 ,най-после допусна и гол

0
futbol svetlyo petrov debiutira s mejdunarodna pobeda nachelo na dobrudja video 2057
-
-

В мач от Североизточна трета лига „Добруджа“ спечели гостуването си на „Бенковски“ (Бяла) с 2:1. Това бе девета поредна шампионатна победа за отбора, воден от Светослав Петров. „Добруджа“ е лидер в групата и вече има преднина от 8 точки пред следващите в класирането.Домакините откриха с рядко срещано във футбола изпълнение – удар от собствената половина. В 24 мин. Илия Ковачганев видя, че вратарят Иван Василев е излязъл много напред и го изнанада с прехвърлящ изстрел от близо 60 метра. Така „Добруджа“ допусна гол в първенството за първи път от 10 август насам, след 655 минути суха мрежа.Равенството възстанови най-младият в стартовия състав на гостите – Стефан Митев, който се разписа в 40 мин. Избитата от защитник на „Бенковски“ топка след корнер попадна в 18-годишния нападател около точката на дузпата и той без колебание я засече неспасяемо за 1:1.
„Добруджа“ стигна до пълен обрат в последната минута. Защитникът Мартин Дичев отбеляза победния гол със силен шут от границата на наказателното поле.