Добруджа разби Марек с тенис резултат

0
chernomoretz dobrudja (15)

Марек инкасира едва втората си загуба в първенството на Втора лига, отстъпвайки с 2:6 при гостуването си на Добруджа. Добричлии решиха изхода още през първото полувреме, когато си пролича липсата на двама титулярни защитници на марекчани – Боян Стойнев и Христо Каймакански.

Двубоят започна отлично за домакините, които до 13-ата минута имаха преднина от два гола. В 8-ата минута за 1:0 се разписа опитният нападател Преслав Йорданов от дузпа, а на 2:0 покачи Стефан Статев. Капитанът на Марек Александър Близнаков намали на 2:1 от дузпа в 17-ата минута. Преслав Йорданов обаче след 7 минути бе точен за 3:1. Ситуацията за гостите стана още по-тежка в 39-ата минута, когато Осман Шериф реализира за 4:1.

През втората част попадение за 5:1 отбеляза Адриан Димитров в 62-ата минута. В 75-ата минута гостите намалиха на 5:2 с гол на Близнаков от пряк свободен удар. Крайният резултат бе оформен в 89-ата минута с автогол на Мурадов.

Въпреки загубата тимът на Марек е на 4-о място в класирането с актив от 27 точки. В следващия кръг на 3 ноември, петък, дупничани приемат Янтра Габрово.