Добруджа пречупи Пирин Гоце Делчев(ВИДЕО)

0
-
-

В мач от хандбалното ни първенството Добруджа се наложи с 26:21 над коравия тим на Пирин Гоце Делчев. На полувремето резултатът бе 11:7. Най-много точни попадения в тази среща реализира Джошкун Якубов – 10, Александър Димитров добави 6, а капитанът Илиян Илиев – 4 гола за победата. Илиев не можа да завърши мача, тъй като 6 минути преди края получи червен картон за три наказания от по 2 минути. Същата участ сполетя минута по-късно и Георгиев от отбора на Пирин.
Мачът бе доста равностоен през първото полувреме и до средата на второто, когато домакините поведоха с 5 гола. Вратарят на Добруджа Емил Иванов има съществен принос за победата с направените от него 19 успешни спасявания.
Поради ниските температури и развалената парна инсталация на зала „Русалка“ ръководството на Добруджа е принудено от доста време да търси варианти за наемане на зали в близост до Добрич.