Добруджа пречупи НСА(ВИДЕО)

0
-
-

Добруджа победи като гост в собствената си зала Добротица студентите от НСА в мач от втори кръг на „А” РХГ с резултат 26:35. Споразумение за размяна на домакинствата е постигнато между ръководствата на двата клуба поради невъзможността да се отоплява зала Русалка, поясни ст.треньорът и президент на клуба Георги Андреев. Първото полувреме завърши при резултат 16:19 в полза на добруджанци, които до някаква степен бяха затруднени от действията на символичните домакини и срещата вървеше гол за гол. В началото на втората част момчетата от Добрич успяха да стегнат редиците и чрез попадения на привлечения от Каварна Ангел Христов, два гола на Александър Димитров и един на Калин Евтимов поведоха с осезателната разлика от 7 гола (16:23), която с напредване на срещата се увеличи до 11 гола. Така при резултат 26:35 завърши мачът. В отсъствието на Джошкун Якубов, който влезе за кратко в края на първото полувреме, с най-много точни попадения се отчете Стелиян Стоянов – 11, Александър Димитров отбеляза 8 гола за победата, а Михаил Нейчев, който успешно заменя като плеймейкър заминалия за Белгия Йордан Михайлов, вкара 6 гола.