1
futbol svetlyo petrov debiutira s mejdunarodna pobeda nachelo na dobrudja video 2057
-
-

„Добруджа“ не успя да победи юношите старша възраст на „Черно море“ (Варна) в последната си контрола за зимния подготвителен период. Пред около 100 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич мачът завърши наравно – 2:2.

В 7 мин. Михаил Венков върна топката към вратаря Иван Василев, който в опита си да изчисти я подари на Павел Георгиев и нападателят на гостите безпроблемно откри резултата. В 23 мин. Дейвид Филипов с хубав финт се освободи от опеката на двама защитнии и с плътен удар от границата на наказателното поле изравни резултата. В добавеното време на първата част домакините отново сами си създадоха неприятности и се озоваха за втори път в ролята на догонващи. Пламен Шестаков изненада вратаря Димитър Илиев с върната в очертанията на вратата топка и се стигна до автогол. Въпреки че изоставаха в резултата, жълто-зелените почти не затрудниха съперника през второто полувреме и по-опасните атаки бяха пред вратата на добричлии. Все пак добруджанци стигнаха поне до равен 7 минути преди края. Защитникът Мартин Дичев показа, че умее и да бележи красиво, като вкара за 2:2 с технично прехвърляне на вратаря на гостите.