0
DOBRUDJA
-
-

Хандбалистите на Добруджа се класираха на финала за Купата на България след успех над Чардафон (Габрово) с 36:27. Въпреки категоричния успех, победата дойде след продължения, до които се стигна по инфарктен начин.
Мачът в Кубрат бе изключително драматичен и изпълнен с множество обрати. През цялото първо полувреме тимът от Габрово непрекъснато имаше преднина от 2-3 гола, като частта завърши 13:10. След почивката добруджанци много бързо стопиха разликата и дори излязоха напред в резултата, като имаха преднина до 20-та минута на второто полувреме. Последваха силни минути за Чардафон и те отново поведоха в резултата. При 26:24 в тяхна полза, бе отсъден наказателен удар в полза на Добруджа, а до финалната сирена оставаха 40 секунди. Венцислав Петров бе точен и намали на 25:26. В оставащите секунди до края габровци не успяха да завършат атаката си, а при ответната контра Йордан Михайлов вкара секунда преди края и така се стигна до продължения.
В тях момчетата на Георги Андреев бяха категорични, като реализираха цели 10 гола, а грабовци – само 1 и мачът приключи при 36:27.
В спор за Купата Добруджа ще се изправи утре от 13.00 часа срещу шампиона Локомотив (Варна).