0
handbal vajna pobeda na dobrudja nad fregata video 2694
-
-

В мач от 13-ия кръг на мъжката А хандбална група „Добруджа“ победи „Левски“ (град Левски) с 37:36. Срещата се игра в Габрово, поради проблеми със залата на съперника. На почивката гостите от Добрич водеха с 19:17. През втората част авансът на добруджанци достигна 5 попадения. Хандбалистите на „Левски“ обаче се бориха докрай и постепенно намалиха изоставането си, като финалната сирена прозвуча при само гол преднина за добричлии – 37:36. Най-резултатни за победителите бяха Александър Димитров и Стилиян Стоянов с по 7 гола. Явор Николов се разписа 6 пъти. По 5 гола вкараха Пресиян Русенов, Йордан Михайлов и Михаил Нейчев. Стефан Ефтимов отбеляза 2 попадения във вратата на „Левски“.
С добавените 2 точки „Добруджа“ събра 20 и остава на второ място във временното класиране на мъжката А група. Със същия актив е и третият „Чардафон“ (Габрово), но „жълто-зелените” имат предимство в прекия мач. Лидер е „Локомотив“ (Варна), който в дербито на кръга победи градския съперник „Спартак“ с 34:24.