0
DOBRUDJA
-
-

Добруджа надигра категорично с 34:25 Чардафон (Габрово) в третия полуфинален плейоф и с 2:1 победи се класира на финал. На полувремето резултатът бе 15:10. Момчетата на Георги Андреев се поздравиха с така желаната победа в зала Русалка след по-концентрирана и резултатна игра. Фрапиращата разлика от 9 гола в полза на добруджанци се дължи на контузията през второто полувреме на играещия треньор на габровци Христо Данаилов. При сблъсък с голмайстора на Добруджа Джошкун Якубов, той получи рана на главата и дори се наложи да бъде транспортиран до добричката болница, за обстоен преглед поради съмнение за комоцио.
Най-много точни попадения и в тази среща реализира Якубов – 9. Той е начело на голмайсторите в А група и е недостижим на върха вече с 188 гола, а му предстоят още най-малко два мача на финала. Александър Димитров отбеляза 7, а Илиян Илиев 5 гола за днешната победа.